Cel – pal! (darmowy Celownik na 2019 do pobrania)

Ideas are shit; execution is everything – oświadcza kilkakrotnie (w różnych wariantach) Gary Vaynerchuck, podkreślając przewagę konsekwencji w działaniu nad samą chęć czy pomysł. Ma w sumie rację, choć na poziomie retorycznym można z nim oczywiście polemizować. Uznajmy jednak intuicyjnie, że tak jest i już.

Nowy Rok zacznijmy od prezentu.

Na dole wpisu znajdziesz plik do pobrania. Stwierdziłem, że jeśli poprzednią wersję pobrało ponad 130 osób, to może jest sens zaktualizować arkusz i wesprzeć tym samym kolejnych x osób w dążeniu do spełnienia swoich planów.

My z Martą Nowy Rok zaczęliśmy od domowej rozprawy z wirusami, więc głowy do realizowania postanowień nikt z nas specjalnie nie miał. Ale to nie szkodzi. Pamiętajmy, że zmiana nie zaczyna się od daty, tylko od pierwszego działania, a sukces mierzymy po wynikach – nie intencjach. Ja zacząłem realizować swój indywidualny plan od początku tygodnia.

Przypominam poniżej kilka rad, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu zarówno noworocznych postanowień, jak i wielkopostnych wyrzeczeń, wiosennych porządków, letnich wakacji, jesiennych wieczorów przy herbacie, adwentowych planów czy może kwartalnych wyzwań.

  1. Stwórz pozytywną wizję – zdefiniuj, jak zmieni się twoje życiu bo wprowadzenia postanowienia w życie.
  2. Sprecyzuj cele – ustal, co konkretnie zamierzasz zrobić i jak zmierzysz swój sukces.
  3. Zbuduj nawyki – utrzymaj wysoką motywację na starcie, by przyzwyczaić się do zmiany; być może poproś o pomoc kogoś, kto będzie ci przypominał o twoich celach i motywował do zaniedbania wysiłków.
  4. Wprowadź samokontrolę – mierz regularnie swoje wyniki, np. dzięki Celownikowi.
  5. Zostaw sobie wentyl – pozwól sobie na małe odstępstwa, tylko określ wcześniej ich ramy, by z wyjątku nie zrobić reguły.
  6. Celebruj sukcesy, nawet najmniejsze, pozwoli ci to podsycić ogień i znaelźć siłę do dalszej „walki”

Szczegółowy opis powyższych punktów, jak i ogólną rozprawkę na temat postanowień i celów znajdziesz w moim najpopularniejszym (chyba) wpisie: tutaj.

W tym roku, przy ustalaniu personalnych celów na 2019, upewniałem się, że są one zakotwiczone w moich podstawowych wartościach (albo z nich wynikają). Dzięki temu łatwiej mi będzie utrzymać motywację wewnętrzną. Myślę, że to temat, któremu we wpisie z końca 2017 roku nie poświęciłem uwagi, a jest to jednak ważne. Żeby nie powiedzieć: jest to założenie krytyczne.

 

Celownik 2019 (58 pobrań)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *